Ana Sayfa
26 Mayıs 2020 ( 52 izlenme )
Reklamlar

Türkiye'nin Bayram Sevincini Kursağında Bırakan Haber

Başta Sağlık Bakanı Fahretttin Koca olmak üzere yetkililerin günlerin yaptığı uyarılar ile ilgili korkulan oldu.
Birçok ilimizden gelen haberler moralleri alt üst etti.
30 gündür corona virüsü (Covid-19) vakası görülmeyen Bingöl’de, bazı kişilerin test sonucu pozitif çıktı. Pozitif vaka çıkanların temasta bulunduğu kişiler filyasyon ekipleri tarafından belirlenerek tedbir alındı. Elazığ’da da uzun süre sonra dün yeniden vaka görülmüş ve şehre dışarıdan gelen bir kişide tespit edildiği açıklanmıştı. Artvin’de de bir ay aradan sonra önceki gün 4, Rize’de ise 21 Mayıs’ta yeni bir vaka kayda geçmişti.
Corona virüsüyle mücadele kapsamında “Evde Kal” çağrısına uyulmasıyla son bir aydır yeni vakanın görülmediği Bingöl’de, bayram için şehir dışından 4 günlük kısıtlama öncesi kente gelen bazı kişilerin testi pozitif çıktı. Bunun üzerine İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı filyasyon ekipleri sahada çalışma yaptı. Yapılan çalışma ile yeni vakalar ile birlikte temas ettiklerinin kontrol altına alındığı öğrenildi.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

ELAZIĞ’DA DA AYNI OLAY Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, kentte uzun bir aradan sonra dün yeniden corona virüsü vakası görüldüğünü duyurdu. Vali Yıldırım, vakanın kaynağının şehir dışından gelen bir kişi olduğunu açıkladı.
ARTVİN’DE YENİ VAKALAR ‘Evde kal’ çağrılarına uyulmasıyla 30 gündür ‘Covid-19’ çıkmayan Artvin’de ise önceki gün yeni vakalar ortaya çıktı. Test sonuçları pozitif çıkan 4 kişi hastanede tedaviye alındı.
RİZE’DE 3 GÜN ÖNCE ÇIKTI Rize Valisi Kemal Çeber, 22 Mayıs’ta yaptığı açıklamada kentte uzun süre sonra yeni bir vaka çıktığını belirtmişti.

loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gözlerine kestirdikleri köpeğe pusu kuran kurtlar Metrobüste büyük rezalet! Kimseye aldırmadı İmamoğlu: 100 günde 200 bin kiş başvurdu Öğrenciler Yayına Girdi 'Olan Oldu'