Genç kadın yoğun bakımdan uyardı: Ciğerlerimde cam varmış gibi

18403 izlenme20 Mart 2020
Reklamlar
Londra'da bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi altında tutulan 39 yaşındaki Tara Jane Langston isimli kadın, Corona virüse yakalandıktan sonra hastane yatağında kendini videoya çekerken nefes almak için nasıl mücadele ettiğini gözler önüne serdi.

İki çocuğu ve eşiyle Polonya gezisinden döndükten sonra göğüs enfeksiyonu teşhisi konulan kadına antibiyotik tedavisi uygulandı. Ancak Tara Langston bir türlü eski sağlığına kavuşamadı. Geçtiğimiz cuma günü ambulansla Londra'da Hillingdon Hastanesi'ne götürülen kadına koronavirüs tanısı kondu.
Genç kadın yoğun bakımdan uyardı: Ciğerlerimde cam varmış gibi
Günler sonra titreme krizleri geçirdiğini belirten kadın, durumu daha da kötüleşince yoğun bakım ünitesine kaldırıldı.

"CİĞERLERİMDE CAM VARMIŞ GİBİ HİSSEDİYORUM"

Genç kadının video boyunca nefes almakta zorlandığı ve durmadan öksürdüğü görülüyor. Çektiği videoda koronavirüsün tehlikeleri konusunda insanları uyarırken nefes almak için mücadele eden kadın, 'Ciğerlerimde cam varmış gibi hissediyorum' ifadelerini kullanıyor.

"SİGARA İÇİYORSANIZ HEMEN BIRAKIN"

Videoda, "Yoğun bakım ünitesindeyim ve bu kablolar olmadan nefes alamıyorum. Bunu arterime dikmek zorunda kaldılar. Üzerimde bir sürü katater var. Aslında daha önce olduğumdan on kat daha iyiyim. Artık günleri saymıyorum. Eğer hala sigara içiyorsanız hemen bırakın çünkü ciğerlerinize ihtiyacınız olacak" ifadelerini kullanıyor.
39 yaşındaki Tara Jane Langston, aldığı her nefesin bir savaş olduğunu ifade ediyor ve "Önlem alın sakın şansa bırakmayın" diyor
loading...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bombalı Araçla Saldırı Patlama Oldu Muhittin Böcek'in doktorundan yeni açıklama Profesör Lanjuan: Türk Halkı 3 Hafta Boyunca bunu yapsın... Dünyaca ünlü spor spikerinin çıplak fotoğrafları sızdırıldı!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Sigara İçenlere Kötü Haber Zamlı Fiyat Belli Oldu