Camide İlginç Anlar, Bakan'a yerini vermedi

12206 izlenme22 Kasım 2019
Reklamlar
Bugün Cuma namazını ön safta kılmak isteyen Bakan Murat Kurum'un yer istediği vatandaş, "Burası Allah’ın evi" dedi, yerini vermedi.

Bugün Sinop’a gelen Çevre ve şehircilik Bakanı Murat Kurum, Cuma namazı için şehir merkezindeki tarihi Alaeddin Keykubat isimli camiye gitti.

Beraberinde AKP Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Sinop Valisi Köksal Şakalar ve kurum amirleri eşliğinde camiye giren Bakan Kurum ön safta Müftünün yanında oturmak istedi. Bu sırada daha önce her zaman aynı yerde namaz kıldığı bölümde oturan 75 yaşındaki 3 çocuk babası Bilal Göbeloğlu, Bakan camiye gelmeden önce “Buraya Bakan, vali ve milletvekili gelecek sen arka tarafa geç” denilerek kaldırılmak istendi. Buna tepki gösteren Göbeloğlu, “Burası Allah’ın evi ben hep burada kılıyorum kim gelirse gelsin yerimden kalkmam” dedi ve yerinden kımıldamadı.

“DOĞRU SÖYLE BAKAN MISIN”
Namaz başlamadan önce bakan ile aralarında geçen konuşmayı anlatan yaşlı adam, “Müftü bey bakan dedi ama tanımadığım için kendine doğru dönerek ve işaret parmağımı yüzüne doğru uzatarak iki defa sordum (Doğru söyle bakan mısın?) o da ‘evet çevre bakanıyım’ dedi. Bende o zaman ‘çevre bakanı isen bizim mahallede Yesari baba türbesi var etrafı dökülüyor orayı yaptırıver’ dedim. O da bana kartvizitini verdi ‘beni daha sonra ara’ dedi. Namaz sonrasında da elimi sıkarak yanımızdan ayrıldı gitti” dedi.
Camide ilginç anlar, Bakan'a yerini vermedi
loading...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Usta sanatçı Kemal Sunal'ın eşi Gül Sunal'ın bir süredir yoğun bakımda olan annesi Bakanlığın uyarısıyla ortaya çıkan gerçek şok etti ! KADİR ŞEKER'İN İSTEĞİNİ CEZAEVİ KABUL ETTİ Özel ve Vakıf hastaneleri pandemi hastanesi ilan edildi

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Bakan Fahrettin Koca, koronavirüs salgınına ilişkin açıklama yapıyor