Üniversite Arap Şov 'Ülkücüler Ayakta'

2 izlenme 19 Mayıs 2022
Reklamlar
Ülkü Ocakları, Sakarya Üniversitesi’nde düzenlenen festivalde Arap öğrencilerin kendi yörelerine ait müzikle dans etmelerine festival sahnesinin önünde toplanarak tepki gösterdi. Ülkücüler, festivalin AKP mitingine benzediğini söyleyerek üniversite yönetimine yüklendi.

ARAP DANSINA İZMİR MARŞI
Sakarya Üniversitesi’nde düzenlen SAÜFest’te Arap öğrencilerin kendi yörelerine ait müzikler eşliğinde halk oyunlarını oynaması sosyal medyada tepki oluşturdu. Yaşanan durumu protesto etmek isteyen MHP’nin Gençlik Kolları olarak bilinen Ülkücü öğrenci grubu festival sahnesinin önünde toplanarak Türk Bayrağı açıp, İzmir Marşı çaldı.

ÜLKÜ OCAKLARI: ‘HİÇ KİMSE BU KAMPÜSTE ARAP BAYRAĞI AÇAMAZ’
O anları sosyal medya hesabından paylaşan Ülkü Ocakları Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Başkanı Mehmet Ağır, yapılan festivali AKP seçim mitingine benzeterek, “Sakarya Üniversitesi Ülkücü iradenindir! Hiç kimse bu kampüste Arap bayrağı ve şarkıları açıp dans edemez. Sözde festival ile AKP seçim mitingi yapan ve Araplara karşı seslerini çıkarmayan SAÜ yönetimi her zaman karşılarında Ülkücü gençleri bulacaklardır” ifadelerini kullandı.

KONSERVATUAR GÖSTERİSİ İPTAL EDİLDİ
Sosyal medya hesabından Arap öğrencilerin dans ettiği videoyu paylaşan bir konservatuar bölümü öğrencisi ise kendilerinin hazırladıkları gösterilerin elle tutulur sebepler olmadan iptal edildiğini iddia etti.

'AKP SEÇİM MİTİNGİ GİBİ'

SAÜFest’e konuşmacı olarak katılan isimler de sosyal medyada ayrıca tepki topladı. TBMM Meclis Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan festivale konuşmacı olarak katıldı. Katılan bu isimlerin yanı sıra, festivalde sadece AKP’ye yakın yazarların konuşmacı olarak katılım sağlaması dikkat çekti.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

KORKUTAN AÇIKLAMA GELDİ! 2. DALGA İÇİN TARİH VERDİ HASTANEDEN GELEN RAPORLA HERKES ŞOKE OLDU! 'AKP mi' Asla dedi.. Sosyal Medya Uçuyor' Çizgiyi aşmışlardı: Tele 1 ve Fox'un cezası kesildi!