Anasayfa
12 Mayıs 2022 ( 0 izlenme )
Reklamlar

AKP'de Çatlak 'Kurtulmuş Saftan Çıktı'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin il başkanları toplantısında konuştu.

ERDOĞAN ‘SIĞINMACILARI GERİ GÖNDERMEYECEĞİZ, KAPILARIMIZ AÇIK’
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugünkü konuşmasında Suriyeli sığınmacıları geri göndermeyeceklerini belirtti. Erdoğan “Biz farklı bir medeniyetten geliyoruz, bu medeniyette muhacirlik var ensarlık var. O muhacir ve Ensar kültürünü bilerek yetiştik, onun için de biz adeta ölümden ölüm beğen diyenlerin kovduğu ülkelerinden kaçan bize sığınan bu kardeşlerimize kapılarımızı nasıl açtıysak bundan sonra da aynı şekilde korumaya devam edeceğiz” diye konuştu.

KURTULMUŞ’TAN ERDOĞAN’A KARŞI ÇIKIŞ
Cumhurbaşkanı Erdoğan Suriyeliler konusunda partisinin tavrını ortaya koyarken bugün Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde Önder İmam Hatipliler Derneği'nin etkinliğinde gençlerle bir araya gelen AKP Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, sığınmacılar konusunda farklı bir açıklamada bulundu.

‘EN KISA ZAMANDA 1 MİLYONU AŞKIN SIĞINMACI GERİ DÖNECEK’
Kurtulmuş, sığınmacılar konusunda insani olanın yapılacağını belirterek, "Biz bu soruna hamasi bir ırkçılık üzerinden asla bakamayız. Biz bu soruna, insanları ötekileştiren bir perspektifle asla bakamayız. Biz bu soruna insani gözle bakmak zorundayız ve inşallah ümit ediyoruz şu anda 500 bine yakın Suriyeli kardeşimiz geri döndü. En kısa zamanda diğer bölgelerde de güvenlik sağlandıktan sonra 1 milyonu aşkın Suriyeli kardeşimiz yurtlarına geri dönecektir" dedi.


Şimdi AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sığınmacılar konusunda nasıl bir tavır ortaya koyacağı merakla bekleniyor.

Kaynak: Ajanslar/ Yeniçağ

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İstifa Partiyi Karıştırdı .Amerikada büyük felaket ! Trump çaresiz kaldı. 2008'de Fetö'yü ballandıran Hülya Avşar'a Yaşar Nuri Öztürk'ten ince ayar! Johnny Depp'in, Amber Heard ile görüşen Elon Musk'ı dövdüğü iddia edildi